8 Eylül 2016 Perşembe

Bandana Nedir? Ne İşe Yarar?

Bandana nedir sorusunu ilk akla getiren şüphesiz ki sporculardır. Genellikle motorcu, dağcı ve kayakçılar da görülen, son zamanlarda kullanım alanlarının artmasıyla herkesin kullandığı bandanalar, insanların zorlu doğa koşullarındaki en büyük yardımcısı olarak dikkat çekiyor. Özellikle kaliteli üretilen modelleri aldığınızda, sıcak, soğuk, UV ışınları, bakteri, toz ve mikrop gibi etkenlerden korunabilirsiniz. Dilerseniz koruyucu dilerseniz de günlük yaşamda aksesuar amacıyla kullanabileceğiniz bandana modelleri, polygiene ve thermocool özelliklerini bünyesinde barındıran bir ekipmandır. Onlarca farklı şekilde kullanılabildiği için kullanım alanı gittikçe artan bu ürüne ülkemizde de oldukça fazla rağbet vardır.

Bandana Ne İşe Yarar?

Bandana ne işe yarar sorusunun kabaca bir yanıtı yoktur. Çünkü kişilerin isteklerine göre bandana da farklı görevlerde kullanılabilir. Vücut sıcaklığının dengelenmesinde yardımcı olur. Outdoor ekipmanlarının tamamlayacısıdır. Kaliteli malzemeden üretilen bandanalar sıcak havada serin, serin havada da kişiyi sıcak tutar. Sırf bu özelliği sayesinde atkı olarak da kullanılabilir. Antibakteriyel olduğu için insanları toza ve virüslere karşı korumaktadır. Ter kokusunu oluşturan bakterileri engellediği için ter kokusunun da oluşumunun önüne geçer. Eğer doğa sporlarıyla uğraşıyorsanız ya da uzunca bir süre açık havada kalmanız gerekiyorsa bandana en sık kullandığınız aksesuar olabilir. Çok amaçlı olan bandana,

  • Boyunluk
  • Maske
  • Banda
  • Bere
  • Alın Bandı

Gibi farklı şekillerde kullanılabilir. Vücudunuzun istediğiniz bir kısmını dış etkenlerden koruyabilirsiniz. Ayrıca çok farklı renkleri ve desenleri bulunan bandana modelleri, kıyafetlerinize uyumlu olacak şekilde seçim yapmanıza imkan tanır. Katlayıp cebinizde taşıyabileceğiniz boyutlara sahip olan ürün, bere gibi herhangi bir yerde unutulan ürünlerden çok daha kullanışlıdır.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönder

Google+

Blogger tarafından desteklenmektedir.